סיציליה

כרטיסים

סדנת עיצוב על עור בפלרמו

סדנת עיצוב על עור בפלרמו

Leather workshop

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

סדנת עיצוב על עור בפלרמו

בליבה של פלרמו, במקום שבו הרחובות התוססים צועקים סיפורים על מוזיקה ואמנות, שם, מתחיל המסע שלכם, לא כתיירים, אלא כחניכים באמנות עתיקת היומין של עיבוד עורות. סדנת "עיצוב ויצירה עם עור" בפלרמו מציעה הזדמנות ייחודית לצלול עמוק אל תוך עולם האומנות הסיציליאנית, ולהפוך חוויה פשוטה לטבילה תרבותית בלתי נשכחת. 

אמנות עיבוד העור הסיציליאנית

המורשת האמנותית של סיציליה עשירה ומגוונת כמו ההיסטוריה שלה. בין המלאכות הרבות שתוכלו למצוא ברחבי האי, סצנת עיבוד העורות תופסת מקום של כבוד. אמנות עיבוד העור בסיציליה היא יותר מסתם מלאכה, מדובר על חלק מהמרקם של האי. במשך מאות שנים, אומנים סיציליאנים אינספור הצליחו להפוך עור ליצירות אמנות. למסורת זו ישנם שורשים שמתעמקים בעברו של האי, אשר הושפעו מתרבויות שונות – יוונים, רומאים, ערבים ונורמניים – הותירו את חותמן לא רק על האדמה אלא גם על סצנת האמנות שלה.

הטכניקות המסורתיות של אומנים סיציליאנים הן עדות למסירותם למלאכה. משיזוף ועד צביעה, חיתוך ועד תפירה, כל שלב מבוצע תוך הקפדה על הפרטים הקטנים, מה שמבטיח שכל פריט לא רק יפה אלא גם עמיד למשך שנים. 

מה שמייחד את עבודת העור הסיציליאנית הוא הסגנון הייחודי של, אשר מושפע מהפסיפס התרבותי העשיר של האי. העיצובים כוללים לרוב דפוסים מורכבים, צבעים עזים ושילוב מושלם של פונקציונליות ומשיכה אסתטית. המוטיבים המשמשים במלאכת עור סיציליאנית משקפים לעתים קרובות את ההיסטוריה המגוונת של האי, עם אלמנטים שנלקחו מאמנות ביזנטית, ערבית ונורמנית, יוצרים יחד סגנון ייחודי וסיציליאני כל כך.

וכל אומן עור בסיציליה הוא מספר סיפורים, משתמש במלאכתו כדי להעביר סיפורים על מורשת, מסורת וחדשנות. היצירות שלהם הן יותר מסתם אביזרים, הם נרטיבים אשר מעוצבים בעור, נושאים את סימני ידיו של האומן ואת ההיסטוריה של אדמתם. בין אם זה תיק יד, חגורה או זוג נעליים, כל פריט מספר סיפור על העבר וההווה של האי.

חווית הסדנה: סקירה כללית

ההרפתקה שלכם כשוליית עור מתרחשת בתוך בית מלאכה עתיק ששוכן בלב העיר פאלרמו. כאן, בהדרכתם של אומנים מיומנים, תלמדו כיצד להפוך פיסת עור לאביזר יפה ופונקציונלי. הסדנה מכסה הכל- מעיצוב וגזירה ועד לתפירה וגימורים. מדובר על מבוא מקיף לעיבוד עור, אשר מותאם הן למתחילים והן לבעלי ניסיון במלאכה.

אחד משיאי הסדנה הוא החופש לבחור את הפרויקט שלכם. בין אם תחליטו ליצור ארנק עור אלגנטי, מחזיק מפתחות מסוגנן או מארז גלויות אופנתי, כל אפשרות מציעה סט שונה של מיומנויות וטכניקות. בחירה זו מאפשרת לכם להתאים אישית את החוויה שלכם, להבטיח שהפריט שתיצרו כאן הוא לא רק מזכרת, אלא שיקוף של הטעם והסגנון האישי.

הסדנה הזו עוסקת ללכלך את הידיים. מהחיתוך הראשון ועד לתפר הסופי, תהיו מעורבים באופן פעיל בכל שלב בתהליך. חוויית העבודה עם עור, יחד עם הסיפוק של יצירת משהו במו ידיכם, יוצרת חוויה מתגמלת להפליא.

לומדים מהמאסטרים

בעלי המלאכה אשר מובילים את הסדנה אינם רק מורים לעיצוב, אלא שומרי מסורת עיבוד העור הסיציליאנית. עם שנים של ניסיון, הם מציעים תובנות לא רק לגבי הטכניקות של עיבוד עור, אלא גם לגבי ההיסטוריה והמשמעות שלה בתרבות הסיציליאנית. הסיפורים וההדרכה שלהם מוסיפים עומק לחוויית הלמידה וההתנסות שלכם, הופכים אותה לחינוכית ואינטימית.

אין צורך בניסיון קודם

אחד ההיבטים המזמינים ביותר בסדנה זו הוא הנגישות שלה. ללא קשר לרקע או הניסיון שלכם במלאכת יד, כולכם מוזמנים לכאן. בעלי המלאכה מיומנים בהתאמת ההוראה שלהם כך שתתאים לרמת המיומנות של כל משתתף, ומבטיחים שכולם יוכלו לעסוק באופן מלא בתהליך וליהנות ממנו.

למי מתאימה הסדנה?

סדנת "עיצוב ויצירה עם עור" בפלרמו היא חוויה אשר מתאימה למגוון רחב של מטיילים:

חובבי מלאכה: אנשים עם תשוקה למלאכת יד ופעילויות מעשיות ימצאו את הסדנה הזו מספקת מאוד. הסדנה מציעה הזדמנות ללמוד מיומנות חדשה ולהבין את המורכבויות של עיבוד עור.

חובבי אמנות ועיצוב: אלה שמעריכים אמנות ועיצוב יכולים להתעמק בתהליך היצירתי של יצירת מוצרי עור. זוהי הזדמנות לחקור עיצובים מסורתיים ולתרום מהכישרון האמנותי שלכם.

מטיילים שמחפשים אחר חוויות תרבותיות וייחודיות: מטיילים שמעדיפים חוויות תרבותיות סוחפות על פני פעילויות תיירותיות טיפוסיות ימצאו את הסדנה הזו מעשירה ומיוחדת. זוהי דרך ייחודית להתחבר לתרבות ולהיסטוריה הסיציליאנית באמצעות מלאכה מסורתית.

חובבי אופנה: לאלו שמתעניינים באופנה ישנה כאן הזדמנות להבין וליצור מוצרי עור ממקור ראשון, ולהבין את האיכות והאומנות שמאחורי מוצרי העור.

משפחות וזוגות: זוהי גם פעילות נהדרת למשפחות עם ילדים גדולים יותר או זוגות המחפשים חווית קשר ייחודית. שיתוף פעולה בפרויקט מלאכה יכול להיות דרך מהנה ובלתי נשכחת לבלות יחד.

מידע פרקטי על הסדנה

משך הסדנה הינה 3 שעות.

הסדנה זמינה בשפות הבאות: אנגלית, איטלקית, ספרדית וסינית.

מחיר הסדנה כולל: הדרכה מבעלי מלאכה מיומנים;  כל החומרים והכלים הדרושים לסדנה; בחירה בין הכנת ארנק עור, מחזיק מפתחות או נרתיק לכרטיסים; אפריטיף בסוף הסדנה.

כתובת הסדנה Via Sant'Anna, 21, 90133 Palermo PA , מול הכניסה למוזיאון לאמנות מודרנית. תוכלו לראות את הצוות של הסדנה עם הלוגו של Upstays.

עלות הסדנה: € 175 למשתתף.

יש להזמין את כרטיסי הסדנה מראש.

לסיכום, סדנת העיצוב בעור בפלרמו מציעה מסע אל לב התרבות והאומנות הסיציליאנית. הסדנה מציעה שילוב ייחודי של למידה מעשית, התעמקות תרבותית וצמיחה אישית. על ידי השתתפות בסדנה זו, אתם לא רק מתחדשים באביזרי עור מעשה ידיכם, אלא גם מגלים ולומדים על הפסיפס העשיר של ההיסטוריה האמנותית הסיציליאנית. הזמינו את מקומכם עכשיו והתכוננו לחוויה בלתי נשכחת בלב העיר פלרמו.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן