סיציליה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

טיול טרקטורונים בהר הגעש אטנה

טיול טרקטורונים בהר הגעש אטנה

ATV Tour Mount Etna

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

טיול טרקטורונים בהר הגעש אטנה

ברוכים הבאים להרפתקה של פעם בחיים!

בלב סיציליה, בין נופים עוצרי נשימה ונפלאות עתיקות, שוכן לו הר הגעש אטנה – הר הגעש הגבוה והפעיל באירופה. ואיזו דרך טובה יותר לחקור את הפלא הטבעי הזה מאשר בחוויית טרקטורוני שטח מלהיבה? אז אם מתחשק לכם לצאת לחוויה מלאה בהרפתקאות וריגושים, כזו שמושלמת לבילוי משפחתי, לדייט סוער או ליום מגבש ונפלא, הגעתם למקום הנכון.

הרקע להרפתקה- הר אטנה המלכותי

לפני שנתעמק בסיור הטרקטורונים המלהיב, אי אפשר שלא לדבר על כוכב ההרפתקה- הר אטנה. 

אטנה, המתנשא מעל האי סיציליה, הוא לא רק הר הגעש הפעיל הגבוה ביותר באירופה אלא גם אחד מהפעילים בעולם כולו. גודלו העצום וההתפרצויות התכופות שלו עיצבו את הנוף והתרבות של סיציליה במשך אלפי שנים. ההר, אפוף המסתורין, מלא במיתוסים ואגדות, עיצב את דמותה של סיציליה כולה, השפיע על חקלאים, אמנים, משוררים ומטיילים לאורך ההיסטוריה.

מבחינה גיאולוגית, הר הגעש אטנה מאופיין במבנה שכבתי שנוצר מהתפרצויות עוקבות של לבה, אפר וסלעים. פעילות מתמדת זו יצרה סביבה עשירה ומגוונת, עם גבהים ואקלים משתנים אשר מהווים בית גידול למגוון רחב של חי וצומח. האדמה הוולקנית, מועשרת במינרלים, מטפחת למרגלות הר הגעש כרמים שופעים ומטעים פוריים, תורמת משמעותית לעושר החקלאי של האזור.

ההתפרצויות של אטנה, אף שהן לעיתים הרסניות, מילאו תפקיד מרכזי בפיסול נופיה עוצרי הנשימה של סיציליה. זרמי הלבה והתצורות הוולקניות הן לא רק עדות לכוח הלוהט של כדור הארץ אלא גם מספקים שטח ייחודי לחקר והרפתקאות. הסביבה הדינמית והמשתנה של האזור הופכת את הר הגעש לאידיאלית עבור טיולי טרקטורוני שטח, מציעה שילוב של יופי טבעי, פלאים גיאולוגיים ועושר תרבותי.

ההר הוא לא רק פלא טבע אלא גם סמל תרבות. הוא הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, לא רק בשל משמעותו הגיאולוגית אלא גם בשל תפקידו בהיסטוריה, במיתולוגיה ובחיי היומיום של האנשים שחיו ועדיין חיים בצלו. נוכחותו של הר אטנה טבועה עמוק בזהותה של סיציליה, מה שהופך כל ביקור בהר הגעש למפגש הן עם איתני הטבע והן עם מהות התרבות הסיציליאנית.

כנקודת ההתחלה להרפתקת טרקטורוני השטח שלכם, הר אטנה מכין את הבמה לחוויה בלתי נשכחת. השטח המחוספס, הנופים המדהימים וההיסטוריה העשירה שלו מספקים את הבסיס בלתי נשכח. הר הגעש המלכותי הזה הוא לא רק רקע למסע שלכם, אלא הלב.

יוצאים להרפתקת הטרקטורונים: מסע דרך פלאי הר אטנה

סיור הטרקטורונים בהר אטנה מציע דרך מרגשת וייחודית לחוות את הפאר של אחד מציוני הדרך הטבעיים האייקוניים ביותר של איטליה. ההרפתקה הזו מבטיחה להיות שילוב מלהיב של חקר טבעי, טבילה תרבותית וכיף מלא אדרנלין. 

תחילת המסע: ערוץ אלקנטרה (Alcantara Gorge)

לאחר שיאספו אתכם מטאורמינה או מג'ארדני נקסוס (לפי בחירתכם), ההרפתקה שלכם יוצאת לדרך מערוץ אלקנטרה, אתר טבע עוצר נשימה הידוע בערוצים המרשימים שלו אשר נוצרו על ידי התקררות זרמי הלבה מהתפרצויות עתיקות. כאן תפגשו במדריך שלכם, תקבלו את הטרקטורון ותצאו למסע שלכם לאחר תדריך בטיחות מקיף. הנקיקים, על התצורות הגיאולוגיות הייחודיות שלהם, מציעים נקודת התחלה מרהיבה, נותנים את הטון להרפתקה שלפניכם.

רכיבה דרך נופים סיציליאניים

כשאתם יוצאים לדרך, השביל לוקח אתכם דרך נופים מגוונים אשר מציגים את יופייה המחוספס של סיציליה. הרכיבה נועדה לתת מענה לרוכבי טרקטורונים מתחילים ומנוסים כאחד, מה שמבטיח חוויה בטוחה אך מרגשת לכולם. תוכלו לנווט במסלולי עפר ובשבילים המתפתלים בשטח הוולקני, שמציעים תחושה של חקר וגילוי בכל פנייה.

קסטיליונה די סיציליה (Castiglione di Sicilia)

אחד משיאי הסיור הוא המעבר דרך Castiglione di Sicilia. עיירה מקסימה זו מפורסמת במסורת ייצור היין שלה, וכשחולפים על פניה, מקבלים הצצה לחיים ולתרבות המקומיים המשגשגים בצל הר הגעש אטנה. הניגוד של הארכיטקטורה ההיסטורית של העיר על רקע הר הגעש הוא מראה בלתי נשכח.

מויו אלקנטרה (Mojo Alcantara): המכתש הרחוק ביותר של אטנה

המסע מקבל תפנית מרגשת כשאתם מתקרבים למכתש מויו אלקנטרה, המכתש הרחוק ביותר ממרכז הר הגעש. מכתש זה מציע פרספקטיבה ייחודית על קנה המידה העצום והטווח של הפעילות הוולקנית של הר הגעש. המראה של הר הגעש הקטן בין הנוף רחב הידיים הוא עוצר נשימה.

זרימות לבה ונפלאות געשיות

תוך כדי רכיבה, תעברו ליד זרמי לבה שונים, שרידים של התפרצויות רבות של אטנה. הפסלים הטבעיים הללו הם עדות לטבע המשתנה של הנוף, מציעים חיבור מוחשי לכוח הלוהט של כדור הארץ. המרקמים והתצורות של זרמי הלבה מוסיפים תחושה של עולם אחר להרפתקה.

העלייה ל- Piano Provenzana

האתר האחרון שאליו תגיעו במסע הטרקטורונים שלכם הוא ה- Piano Provenzana, נקודה מרהיבה שממוקמת בגובה מרשים של 1,850 מטר, גולת הכותרת של הסיור עבור רבים. אזור זה מציע נופים פנוראמיים מדהימים שפשוט אין להם תחרות. הפרספקטיבה מגובה זה מאפשרת לכם להעריך את המרחבים האדירים של סיציליה, עם נופים שמשתרעים על פני חלקים נרחבים מהאי. זה המקום המושלם לקחת רגע לעצמכם, לנשום את אוויר ההרים הצח ולספוג את הנופים המדהימים.

סיום ההרפתקה

עם סיום הסיור, תחזרו לנקודת ההתחלה שלכם. המסע חזרה הוא הזדמנות להרהר בהרפתקת היום, לחיות מחדש את הריגוש שבנסיעה, את היופי של הנופים, ואת התובנות הייחודיות על המשמעות הטבעית והתרבותית של הר אטנה.

לאורך כל הסיור מלווה אתכם מדריך מומחה שמבטיח לא רק את בטיחותכם אלא גם משפר את הבנתכם על האזור. הידע של המדריכים על הגיאולוגיה של הר הגעש, ההיסטוריה והמערכת האקולוגית שמסביב מוסיף עומק להרפתקה שלכם, והופך את החוויה לא רק למלאת אדרנלין אלא גם לחינוכית ומעשירה. 

מה כלול בסיור

השכרת טרקטורונים: תקבלו טרקטורון איכותי, כזה שמתאים היטב לשטח הקשה והמחוספס של הר אטנה.

מדריך מומחה: מדריכים מיומנים יובילו את הדרך, יציעו תובנות ויבטיחו את בטיחותכם לאורך כל הסיור.

ביטוח: כיסוי ביטוחי מקיף כלול לשקט נפשי.

שירות איסוף: לנוחות נוספת, קיימת אפשרות לשירותי איסוף מטאורמינה או מג'יארדני נקסוס. 

למה לבחור בטיול טרקטורונים?

טיולי טרקטורונים מציעים שילוב ייחודי של התרגשות וחקר. בניגוד לסיורים מסורתיים, הרפתקאות טרקטורונים מאפשרות לכם ליהנות מקרוב מהשטח הקשוח והמחוספס של הר הגעש אטנה. טיול טרקטורונים ייקח אתכם אל לב הר הגעש, יגרום לכם להרגיש את העוצמה והפאר, את הרוח והקסם והריגוש שבניווט בנופים געשיים.

חקר סוחף- לא מדובר רק בסיור, אלא בחקר סוחף של אחד מהפלאים הגיאולוגיים המרתקים ביותר בעולם. תוכלו לגעת, לראות ולהרגיש את אטנה בצורה אינטימית ומרגשת כל כך. 

לא אפשרי בשום אמצעי אחר- סיור הטרקטורונים מציע מפגש אינטימי עם הר הגעש, ומאפשר לכם לחצות שבילים פחות מוכרים ולגלות סודות שנשארים חבויים לרוב המבקרים.

פרספקטיבה ייחודית- הר אטנה הוא מקום של נופים משתנים ללא הרף, והסיור הזה מספק פרספקטיבה ייחודית על יופיו הדינמי. מזרימות הלבה העתיקות ועד לנופים הפנוראמיים בתצפית פיאנו פרובנזנה, כל רגע מציג פן אחר של דמותו מעוררת הכבוד של הר הגעש. סיור זה מאפשר לכם לחוות את הפאר של הר הגעש מקרוב, ומציע נופים ותובנות שקשה להשיג באמצעים סטנדרטיים.

הרפתקאות וריגוש- לאלו המחפשים הרפתקאות, סיור טרקטורוני השטח הוא בחירה מושלמת. הריגוש של ניווט בשטח מחוספס, להרגיש את כוחו של הטרקטורון בשליטתכם, והפרץ של האדרנלין כשאתם חוקרים את הנוף המלכותי הזה הוא חסר תקדים. זוהי דרך מרגשת לחוות את הכוח הגולמי של הטבע.

הדרכה של מומחים- המסע שלכם מובל על ידי מדריכים מומחים שלא רק מיומנים בניווט בשטח אלא גם בעלי הבנה עמוקה של הגיאולוגיה, ההיסטוריה והאקולוגיה של הר אטנה. התובנות שלהם מעשירות את החוויה, והופכות את הסיור גם להרפתקה חינוכית.

מידע פרקטי

משך החוויה הינו 4.5-5 שעות.

שפת ההדרכה הינה אנגלית (יש לבחור בין אנגלית או איטלקית בעת רכישת הכרטיסים). 

מה להביא איתכם: רישיון נהיגה, נעליים נוחות, בגד ים, בגדים להחלפה.

נהגים חייבים להיות בני 16 ומעלה, ועליהם להציג רישיון נהיגה B או A1

כל טרקטורון נושא עד שני אנשים.

הסיור אינו מתאים לנשים בהיריון.

נקודת המפגש (באם בחרתם בטיול ללא איסוף מטאורמינה או ג'יארדני נקסוס): נפגשים באזור החניה של Alcantara Quad.

עלות הסיור

סיור עם איסוף מטאורמינה או ג'יארדני נקסוס: € 285 למשתתף.

סיור עם הגעה עצמית לנקודת המפגש: € 199 למשתתף. 

יש להזמין את כרטיסי הסיור מראש!

לסיכום, סיור הטרקטורונים הוא הרבה מעבר לריגוש שברכיבת שטח, מדובר על מסע שמחבר אתכם עם הלב והנשמה של סיציליה. בעודכם חוצים את הנופים המגוונים של הר הגעש אטנה, מערוץ אלקנטרה ועד למרומי תצפית פיאנו פרובנצנה, אתם נחשפים לעולם שממזג בצורה יפהפייה פלאי טבע עם מורשת תרבותית. כל רגע בסיור, בין אם זה רכיבה דרך זרמי לבה עתיקים, חקר מכתשים געשיים, או התבוננות בנופים מגובה רב, מציע חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן