סיציליה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מוזיאון ארמון אסמונדו (Palazzo Asmundo) בפלרמו

מוזיאון ארמון אסמונדו (Palazzo Asmundo) בפלרמו

Palazzo Asmundo

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

מוזיאון ארמון אסמונדו (Palazzo Asmundo) בפלרמו

אם אתם מתפתלים דרך הרחובות שטופי השמש של פאלרמו, בירת סיציליה, ומוצאים את עצמכם משתוקקים למעט חקר אריסטוקרטי (ומי לא?), אז פאלאצו אסמונדו הוא הכרטיס שלכם להרפתקה מפוארת שכזו. המוזיאון, ששוכן 'בחוצפתו' בסמוך לקתדלרה המלכותית של פאלרמו, נחשב לאוצר בארוק של אמנות וקסם היסטורי. 

ארמון אסמונדו, או כפי שנקרא באיטלקית 'פאלאצו אסמונדו', הוא עולם שבו הקירות והחללים שרים אופרות של פעם. מדובר על אחוזה גרנדיוזית מהמאה ה-18 שהוסבה למוזיאון שבו כל פינה לוחשת סודות על אצולה סיציליאנית, ונראה שכל חדר מנסה (ומצליח) להיות מפואר, מוגזם וצבעוני יותר מקודמו. 

אוספי אמנות, פורצלן ואפילו אוסף כרכרות אצילי שנראה כאילו לקוח מסיפור סינדרלה, כל אלו מחכים לכם בין כותלי המוזיאון. 

אז אם קורץ לכם הרעיון של יום מושלם בפלרמו, כזה שמלא במערבולות של אמנות, היסטוריה, ומגע של קנאה אריסטוקרטית, הגיע הזמן לעשות דרככם אל הפאלאצו אסמונדו. 

גם הקנקן וגם מה שיש בו – ארמון אסמונדו

ארמון פאלאצו אסמונדו, שממוקם בליבה של העיר פלרמו, נחשב לפנינה נוצצת בכתר המורשת התרבותית הסיציליאנית. הארמון הגרנדיוזי הזה, שראשיתו במאה ה-18, עומד כעדות גאה לזוהר האמנותי והאדריכלי של תקופת הבארוק בסיציליה. נבנה במקור כבית אצולה, מאז הפך למוזיאון ומרכז תרבותי שמזמין מבקרים מרחבי העולם לצעוד אחורה בזמן ולחוות את הפאר של סיציליה ההיסטורית.

הארמון- מוזיאון, שממוקם ממש בסמוך לקתדרלה האייקונית של פאלרמו, מציע ניגוד מוחלט לסביבתו. החזית שלו, שילוב מופתי של עבודות אבן מורכבות, מרפסות מעוטרות ופרטים פיסוליים, מצליחה ללכוד את מהותו של סגנון הבארוק. 

בפנים, פאלאצו אסמונדו הוא אוצר של אמנות, היסטוריה ותרבות. כל חדר ואולם בתוך הארמון נשמרו או שוחזרו בקפידה כדי להציג את אורח החיים המפואר והטעמים האמנותיים של האצולה הסיציליאנית. הפיכתו של הארמון למוזיאון אפשרה למרחבים הפרטיים הללו, שפעם היו בלעדיים למשפחות האצולה שהתגוררו בו, להיות נגישים לציבור, להציע הצצה אינטימית לפאר של תקופות העבר.

במהותו, פאלאצו אסמונדו הוא מוסד תרבותי שמגלם את רוח המורשת הסיציליאנית. המקום משמש כמרכז תוסס לאמנות, היסטוריה וחינוך, מה שהופך אותו ליעד חיוני לכל מי שמבקר בפאלרמו ומחפש לטבול את עצמו בנרטיב העשיר של התרבות וההיסטוריה הסיציליאנית.

כתוב את הכותרת כאן

סיפורו ההיסטורי של הארמון האריסטוקרטי

בליבה של העיר התוססת פלרמו עומד לו הפאלאצו אסמונדו, ארמון מפואר שמתהדר בחזית בארוק והילה אריסטוקרטית, אשר מחזיק בין חומותיו מאות שנים של סיפורים, סודות והדר.

סיפורו של פאלאצו אסמונדו מתחיל במאה ה-18, עידן שבו סיציליה הייתה כור היתוך של תרבויות והשפעות. זו הייתה תקופה שבה אמנות ואדריכלות היו ביטויים של כוח ויוקרה, ובסביבה ההיסטורית התוססת הזו, החליטה משפחת אסמונדו, אחת ממשפחות האצולה המוערכות והמפורסמות בעיר פאלרמו, לבנות בית מגורים אשר יהלום את מעמדם.

המיקום הנבחר למשכן המלכותי היה ליד הקתדרלה של פאלרמו, אתר שהיה לא רק אסטרטגי אלא גם סמלי, כזה שמשקף את מעמדה של המשפחה בעיר. עיצוב ובניית הארמון הופקדו בידי מיטב האומנים והאדריכלים של אותה תקופה, אשר עמלו רבות ליצור יצירת מופת של אדריכלות בארוק.

וככל שחלפו השנים, ארמון אסמונדו הפך למרכז של חיי אצולה. האולמות שלו הדהדו צלילים של נשפים ואירועים מפוארים, קירותיו היו מעוטרים באמנות מהשורה הראשונה, וחדריו התמלאו צחוק ותככים שרק אצולה יודעת לספק. 

ככל שגלגל הזמן הסתובב, עידן האצולה הסיציליאנית החל לדעוך. הפאלאצו אסמונדו, שהיה פעם סמל של שפע ועוצמה, היה עד לתקופות המשתנות של ההיסטוריה – מהפכות, מלחמות ועלייתן ונפילתן של אימפריות רבות. ובכל זאת, לאורך כל השינויים הסוערים הללו, עמד הארמון איתן, עד אילם לחלוף הזמן.

בעידן המודרני התחיל הפאלאצו אסמונדו פרק חדש. צאצאי משפחת אסמונדו, שהכירו במשמעות ההיסטורית והתרבותית של בית אבותיהם, הפכו אותו למוזיאון. החללים הפרטיים נפתחו לקהל הרחב, אפשרו למבקרים מכל קצוות תבל להתפעל מהפאר של סגנון הבארוק, מאוספי האמנות העשירים ומהחפצים ההיסטוריים שעיטרו את חדריו.

כיום, ארמון פאלאצו אסמונדו הוא לא עוד מבנה מקסים בעיר הסיציליאנית פלרמו. למוסד היסטורי זה תפקיד משמעותי בסיפורה של העיר, כשכל פינה וחדר בארמון מספרים סיפורים על תקופה שחלפה- מאולם הנשפים המפואר ועד לחדרים האינטימיים שלו. המוזיאון מזמין אתכם המבקרים לגלות את מורשת האצולה הסיציליאנית ואת הסצנה האמנותית שעיצבה את זהותה של פאלרמו.

מה רואים בביקור בארמון אסמונדו?

חזית הבארוק של הארמון

המסע אל תוך הפאלאצו אסמונדו מתחיל ברגע שתגלו את חזית הבארוק המדהימה שלו. הפלא הארכיטקטוני הזה הוא עדות לפאר האומנות הסיציליאנית של המאה ה-18. עבודות האבן המשוכללות, המרפסות הדקורטיביות והפסלים המורכבים נותנים גוון מלכותי למה שנמצא בפנים. קחו רגע להתבונן בפרטים, שכן הם מציעים הקדמה להיסטוריה העשירה ולאומנות שמגדירה את הארמון.

הפרסקו- ציורי הקיר והתקרות של הארמון

וברגע שתיכנסו דרך דלתות הכניסה המרשימות, יקבלו את פניכם התקרות והקירות המצוירים של המתחם. יצירות מופת אלו אינן רק ביטויים אמנותיים, אלא שהן נרטיבים היסטוריים שצוירו על בד הארמון. כל פרסקו מספר סיפור, בין אם מדובר בסיפורים מיתולוגיים, אירועים היסטוריים או תיאורים של חיי היומיום בסיציליה בקרב בני האצולה. הצבעים העזים והפרטים המורכבים של ציורי הקיר הללו מציעים מסע חזותי בזמן, כזה שמלא בצבע ובעניין.

ריהוט ותפאורה עתיקה

 ותוך שאתם עוברים בחדרים וחוקרים את יצירות האמנות וסופגים את האווירה האותנטית כל כך, התפאורה העתיקה והריהוט התקופתי מעבירים אתכם הישר אל עולם האצולה הסיציליאנית. כל פריט ופריט, ממראות מקושטות ועד לכיסאות ושולחנות מפוארים, מצליחים לשקף את אורח החיים המפואר של תושביו המקוריים של הארמון. אוסף זה הוא מיצב מדהים של ההיסטוריה, מספק תובנה לגבי האסתטיקה והאומנות העיצובית של התקופה המפוארת הזו.

אוסף הכרכרות של המוזיאון

אוסף הכרכרות של הפאלאצו אסמונדו הוא גולת כותרת ייחודית. הכרכרות המעוצבות באלגנטיות הן יצירות אמנות, מציגות את אורח החיים היוקרתי של האצולה הסיציליאנית. כל כרכרה מספרת סיפור משלה על מעמד חברתי, עיצוב גרנדיוזי ובזבזני ומספר גם על ההתקדמות הטכנולוגית באותה התקופה.

תצוגת הנשק של הארמון

תצוגת הנשק והשריון מספקת הצצה מרתקת בהיבט היסטוריית הלחימה של סיציליה. האוסף הייחודי כולל מגוון של שריון וכלי נשק היסטוריים, מדגימים את האבולוציה של הטכנולוגיה והרוח הצבאית. זוהי תזכורת חיה להיסטוריה הסוערת שסיציליה הייתה עדה לה ולתפקיד המרכזי של בני האצולה בסכסוכים אלה.

תערוכות אמנות

הפאלאצו אסמונדו מארח לעתים קרובות תערוכות אמנות שמוסיפות רובד עכשווי לרקע ההיסטורי של המתחם. תערוכות אלו נאצרות בקפידה, ומציגות לרוב יצירות של אמנים מקומיים ובינלאומיים. הניגוד שבין האמנות המודרנית לתפאורה העתיקה יוצר דיאלוג ייחודי, מעשיר את חווית המבקר וגורם לה להיות רעננה גם עבור מבקרים חוזרים.

נוף פנורמי מקסים של העיר פאלרמו והקתדרלה

נקודות מסוימות בתוך הארמון מציעות נופים פנורמיים עוצרי נשימה של פאלרמו. נופים אלה מספקים פרספקטיבה ייחודית של העיר, ממזגים את הארכיטקטורה העתיקה של הארמון עם הנוף האורבני של פאלרמו המודרנית. בשל מיקומו האסטרטגי, תזכו לנקודת מבט ייחודית ומקסימה על קתדרלת פלרמו, נקודת מבט שניתן לזכות בה אך ורק מנקודה זו. 

חצר המתחם

לבסוף, החצר המרכזית של פאלאצו אסמונדו היא מפלט שליו מהעיר ההומה. אזור שליו זה, עם הארכיטקטורה האלגנטית והאווירה הרגועה שבו, מציע רגע של הרהור ותהיות, מקום מושלם לעכל את המסע שזה עתה עברתם ולדמיין כיצד נראו באמת חייהם של יושבי הארמון המפואר.

למי מתאים הביקור בארמון?

חובבי היסטוריה: אלו המוקסמים מעולמות ההיסטוריה ימצאו את פאלאצו אסמונדו כאוצר של ממש. הארכיטקטורה בת מאות השנים של הארמון ותפקידו בעיצוב העבר של סיציליה הופכים אותו ליעד אידיאלי עבור חובבי היסטוריה.

חובבי אמנות: עם ציורי הקיר המרהיבים שלו, הריהוט העתיק ותערוכות האמנות שלו, פאלאצו אסמונדו הוא גן עדן לחובבי אמנות. השילוב של אמנות היסטורית עם תערוכות עכשוויות שעולות בו מעת לעת מציע חוויה אמנותית מקיפה.

אדריכלים וחובבי ארכיטקטורה: חובבי יופי ארכיטקטוני יהיו מרותקים לסגנון הבארוק של פאלאצו אסמונדו. הפרטים המורכבים של החזית שלו והפאר של חללי הפנים שלו הם עדות ליכולת האדריכלית של תקופת הבארוק.

חוקרי תרבות: אלו המעוניינים לחקור תרבויות שונות יעריכו את התובנות שמציע פאלאצו אסמונדו על החיים והזמנים של האצולה הסיציליאנית. הארמון משמש כשער להיבטים התרבותיים, החברתיים וההיסטוריים של סיציליה.

חובבי צילום: צלמים, חובבים ומקצועיים כאחד, ימצאו שפע של סצנות ציוריות ללכוד כאו. מהפאר של הארמון עצמו ועד לפרטים המורכבים של חללי הפנים שלו, תמצאו כאן אינסוף הזדמנויות צילום.

משפחות עם ילדים: גם משפחות יכולות ליהנות מביקור בפאלאצו אסמונדו, מכיוון שהוא מציע תובנות חינוכיות ומשעשעות על היסטוריה ואמנות. ילדים יכולים ללמוד על תקופות שונות וליהנות מההדר החזותי של הארמון.

מידע חשוב

מיקום: ארמון אסמונדו (Palazzo Asmundo) ממוקם בלב פלרמו, עיר הבירה של סיציליה. המתחם ממוקם ליד אחד מציוני הדרך המשמעותיים ביותר של העיר, קתדרלת פאלרמו, במרכז ההיסטורי של פאלרמו, אזור עשיר בנקודות ציון תרבותיות וארכיטקטוניות, מה שהופך אותו לנגיש בקלות ותחנה נוחה לתיירים שחוקרים את העיר.

כיצד מגיעים: אם אתם כבר במרכז פלרמו, הדרך הטובה ביותר להגיע לפאלאצו אסמונדו היא ברגל. הליכה בעיר לא רק מאפשרת לכם לחוות את חיי הרחוב התוססים של פאלרמו, אלא גם מאפשרת לכם לגלות אתרים היסטוריים ותרבותיים אחרים לאורך הדרך.

תחבורה ציבורית: לפלרמו מערכת תחבורה ציבורית מקיפה שכוללת אוטובוסים ומטרו. ניתן לקחת אוטובוס או מטרו לקתדרלת פאלרמו או לקוואטרו קאנטי, שניהם במרחק הליכה קצר מפאלאצו אסמונדו. 

ברכב: אם אתם נוסעים ברכב, שימו לב שחניה יכולה להיות מאתגרת במרכז ההיסטורי של פאלרמו. ישנם כמה אזורי חניה בתשלום בקרבת מקום, אבל לרוב קל יותר לחנות קצת יותר רחוק וללכת ברגל לארמון.

כתובת הארמון: Via Pietro Novelli, 3, 90134 Palermo PA.

שעות פתיחה: מוזיאון הארמון פתוח למבקרים בימים חמישי- ראשון בין השעות 10:00–15:00. הארמון סגור למבקרים בימים שני, שלישי ורביעי.

אם אתם חשים רעב, בארמון תמצאו את ה-Asmundo Bistro, ביסטרו- מסעדה שמגיש את מיטב המנות מהמסורת הגסטרונומית הסיציליאנית – לצד יינות מצוינים, בליווי רקע של מוזיקה קלאסית.

כרטיסי כניסה: דמי כניסה למוזיאון הארמון הינם €10.00 למבוגר מעל גיל 12. הכניסה מתחת לגיל 12 הינה חינמית. דמי הכניסה כוללים כניסה לכלל מתחמי הארמון שפתוחים לציבור וכלל התערוכות השונות.

כניסה+ טעימות במסעדת הביסטרו של הארמון: חוויה נוספת מציעה לכם ליהנות מסיור טעימות קצר במסעדת הביסטרו המעולה של הארמון:

 כניסה+ טעימת פנלה וקרוקט (croquettes) עולה 15 אירו למבוגר. 

כניסה+ טעימת fritto di paranza עולה 20 אירו למבוגר. 

כניסה+ טעימות ב-Palazzo Asmundo עם נוף של הקתדרלה: טעימות מתפריט בשר או דגים, תוך כדי הנאה ממוזיקה ויין עם נוף מהמם- 50 אירו למבוגר, 30 אירו לילד.

יש להזמין את הכרטיסים מראש.

לסיכום, ארמון פאלאצו אסמונדו מציג בפני מבקריו את הלב והנשמה של ההיסטוריה העשירה והמורשת האמנותית של העיר פאלרמו. בין אם אתם חובבי היסטוריה, חובבי אמנות או פשוט מטיילים סקרנים, הארמון המלכותי הזה מציע הצצה ייחודית לעולם המפואר של האצולה הסיציליאנית ואל הפסיפס התרבותי התוסס של איטליה. ביקור בפאלאצו אסמונדו הוא מסע בזמן, חגיגה לחושים וגולת כותרת בלתי נשכחת בכל טיול לפאלרמו. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן