סיציליה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

סיור בעקבות לבה בהר הגעש אטנה (Etna Lava Tour)

סיור בעקבות לבה בהר הגעש אטנה (Etna Lava Tour)

Etna Lava Tour

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

סיור בעקבות לבה בהר הגעש אטנה (Etna Lava Tour)

ברוכים הבאים לארץ הפלאות הוולקנית

דמיינו את זה: אתם, עומדים בצומת דרכים של היסטוריה וטבע, עם כרטיס דילוג על התור להר הגעש הפעיל ביותר באירופה. זהו לא סתם סיור; זה הכרטיס שלכם להרפתקה שוברת קופות, שבה הכוכב הוא הר געש לוהט, צוות ההפקה כולל נופים מדהימים, ואתה – כן, אתה – החוקר האמיץ!

למה להסתפק ברגיל?

תשכחו מסיורי התיירות היומיומיים שבהם הדבר המרגש ביותר הוא אולי לצפות באיזו ציפור נדירה או להגיע למפרסת תצפית עם עוד מאות אנשים, כי כאן אנחנו מדברים על מסע דרך הר געש פעיל, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו שלא רק יפה לגלויות, אלא גם שואג במאות שנים של סיפורים געשיים.

קוד לבוש: שיק הרפתקני

התכוננו להחליף את הסנדלים שלכם בנעלי טרקים ואת מקלות הסלפי בלפידים בוערים. קוד הלבוש כאן הוא 'שיק הרפתקני', אבל אל תדאגו, מדריכי הטיול מספקים לכם את כל הציוד הדרוש, אפילו הקסדה המגניבה- לא רק הצהרה אופנתית, אלא חיונית לחקר המערות שעתיד לבוא.

ובין אם אתם אנשים של מועדון החמש בבוקר או שאתם חובבים את גווני השקיעה הקסומים, כאן תוכלו לבחור בין סיור בוקר או סיור בשעת השקיעה. ספוילר- שניהם עוצרי נשימה באותה מידה!

צחוק, התנשפויות ונופים עוצרי נשימה: רכבת ההרים הרגשית

התכוננו לרכבת הרים רגשית כשאתם מטיילים דרך הר הגעש הזה. רגע אחד תצחקו כנראה מבדיחה של אחד המדריכים, ורגע אחר תתנשפו ולא תוכלו שלא לעצור את נשמתכם מהנופים המהפנטים או השקיעה שצובעת את השמיים בפלטה של כתום ואדום. 

אז, עלו על בגדי טיולים, הצטיידו ברוח הרפתקנות (וגם מצלמה שתתעד את הרגעים הבלתי נשכחים), והצטרפו למסע דרך הלבה של הר הגעש הפעיל והגבוה באירופה.

 

תפאורת ההרפתקה- הר הגעש אטנה

לפני שנצא לטיול המרגש שלנו דרך מערות הלבה של הר הגעש אטנה, בואו נקדיש רגע כדי להכיר את גיבור ההרפתקה שלנו: הר הגעש אטנה. הנוכחות המתנשאת הזו אינה רק הר או מסה געשית, מדובר על אגדה אשר מפוסלת בלבה ואפר, עשירה בפולקלורים עתיקים וסיפורים מרתקים. 

הר הגעש אטנה הוא יוצא דופן בכל מובן. ההר מדורג בין הרי הגעש הפעילים בעולם, לאחר שפיסל את השטח של סיציליה במשך אלפי שנים עם התפרצויות האש שלו. כל התפרצות של הר הגעש האדיר הזה היא עדות לכוחות החזקים של כדור הארץ, מציירת תמונה מפחידה ומעוררת כבוד בהוד הטבעי שלה.

ההיסטוריה של הר הגעש מרתקת לא פחות מההתפרצויות שלו. עבור היוונים הקדמונים, המקום היה ביתו של הפיסטוס, אל האש. הגזרה המיתולוגית הזו התפתחה במשך מאות שנים, ובכל זאת אטנה ממשיכה לרתק מדענים, הרפתקנים ואלה המבקשים לחשוף את מסתורי הטבע.

אטנה הוא ישות חיה ונושמת. הוא גדל, מתפתח, ומדי פעם שואג מחדש, מזכיר לנו על הטבע הדינמי של הפלנטה שלנו. מדרונותיו מציגים ניגוד בולט: כרמים ומטעים שופעים משגשגים בבסיסו, בעוד שמכתשי הפסגה שלו עזים, עקרים וכמעט זרים ומנוכרים.

בשנת 2013, הוגדר האתר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הכרה לא רק בפעילות הוולקנית שלו אלא גם בתרומתו המשמעותית לגיאולוגיה ולוולקנולוגיה של האזור. הר הגעש אטנה משמש כמעבדה טבעית, כזו שמציעה תובנות לגבי ההתנהגות וההשפעה של הרי געש פעילים בעולם.

עבור הסיציליאנים, הר אטנה הוא הרבה יותר מנקודת ציון גיאוגרפית. הוא מגלם את ביתם, הגאווה שלהם וחלק מהותי מזהותם התרבותית. ההר משפיע על האקלים, על החקלאות, ואפילו על השיחות היומיומיות שלהם. זוהי נוכחות קבועה, שהפכה לסמלו של האי הסיציליאני.

אז בזמן שאתם מתכוננים למסע בהר אטנה, חשוב להבין כי לא יוצאים רק לאיזה סיור מודרך יומיומי, אלא נכנסים לסיפור שמתפתח כבר אלפי שנים. הר אטנה הוא לא רק התפאורה להרפתקה שלכם אלא המהות שלה. 

סיור הלבה- על מה מדובר?

נתחיל ונגיד לכל משתתפי הסיור כי מצפה לכם הרפתקה שאין כמותה. הסיור הייחודי הוא שילוב של פלא טבעי, חקר, והריגוש של גילוי משהו חדש ויוצא דופן. המסע מתחיל בנסיעה מהעיר קטניה, שם מרחיקים אתכם המטיילים מהחיים העירוניים ולוקחים אתכם דרך האזור הכפרי של סיציליה למרגלות הר אטנה המלכותי.

עם ההגעה תקבלו ציוד חיוני- נעלי טרקים, מעילים, והכי חשוב, ציוד לחקר מערות כמו קסדות ולפידים. ההכנה וההצטיידות הן אמנם עניין פורמלי, אך מדובר על חניכה לעולם ההרפתקאות, רגע שבו אתם הופכים מתיירים לחוקרים. 

הסיור מציע שתי אפשרויות – טיול בוקר למי שמתענג על האוויר הצח והגוונים התוססים של אור היום, ומסע שקיעה למי שמוקסם ממשחק הצבעים המהפנט כשהיום מפנה את מקומו ללילה. שתי האפשרויות מציעות נקודות מבט ייחודיות על הפאר של הר אטנה.

ולאחר ההצטיידות הגיע הזמן לצאת אל הטרק. שביל ההליכה מוביל אתכם דרך נופים משתנים, לכל אחד סיפור מרתק משלו. משטחים סלעיים וקשים בצורת לבה שמספרים על אופייה הלוהט של אטנה ועד לצמחייה הפורחת שמנקדת את המדרונות התחתונים של ההר, הניגוד כאן בולט. זוהי הדגמה חיה של חוסנו של הטבע ויכולתו ליצור יופי וקסם מתוך כאוס ואפר.

אחד משיאי הסיור הוא חקר מכתשי סילבסטרי (Cratères Silvestri). תצורות טבעיות אלו הן עדות לפעילות הוולקנית של הר הגעש. ההליכה מסביב ובתוך המכתשים הללו היא כמו להיכנס אל תוך ארץ פלאות גיאולוגית, שבה כל סלע ואבן מספרים סיפור על התפרצויות געשיות.

וככל שהסיור מתקדם, אלו שנמצאים בסיור השקיעה זוכים למחזה עוצר נשימה. השמש השוקעת מטילה את הזוהר הזהוב שלה על הנוף, הופכת את השמיים לקנבס של צבעים תוססים. מכתשי סילבסטרי, תחת מופע האור השמיימי הזה, מציגים נוף שהוא לא פחות מקסום.

אבל ההרפתקה מגיעה באמת לשיאה במסע אל מערות הלבה של הר הגעש. חלק זה של הסיור מציע הצצה אל ליבו של ההר. מצוידים בקסדות ובלפידים, החוקרים (אתם!) נכנסים אל תוך המערות, פותרים את התעלומות החבויות מתחת לפני השטח. זוהי הזדמנות נדירה לראות מקרוב את הכוחות שעיצבו לא רק את הר הגעש אטנה אלא גם את כדור הארץ עצמו. כאן תלכו בתוך המערות, תחזו בהר הגעש המבעבע ותלמדו ממדריך הטיול שלכם כיצד פועל הר געש, מתי הוא מתפרץ וכיצד נראית התפרצות געשית.

Etna Lava Tour
מכתשי הר הגעש
Etna Lava Tour
מערות הלבה של הר הגעש
Etna Lava Tour
סיור ההליכה המרהיב

הסיור כולל: 

כרטיסי כניסה מהירים להר הגעש: תעקפו את המוני התיירים עם כרטיסי כניסה בלעדיים ומהירים להר הגעש אטנה ולמכתשי סילבסטרי.

סיור מודרך: הדרכה של מדריכים מקומיים מקצועיים דוברי אנגלית שיחשפו בפינכם את סיפורו של הר הגעש ויספקו כמובן תדריכים מקצועיים כדי להבטיח שהחוויה תהיה הכי מרתקת ובטוחה שאפשר. 

תחבורה הלוך ושוב מקטניה: נסיעה במיני- ואן ממוזג ונוח.

ציוד חיוני: נעלי טרקים, מעיל ייחודי וציוד מערות, כולל קסדות ולפידים.

למי מומלץ הסיור?

חובבי טבע ונוף: הנופים המגוונים של הר אטנה, מהשטח הוולקני הסלעי ועד לצמחייה הייחודית שלו, הם גן עדן לאוהבי טבע וצילום. הנופים המדהימים ומשחקי האור, במיוחד בזמן זריחה או שקיעה, מציעים הזדמנויות מושלמות לצילום תמונות עוצרות נשימה.

מחפשי הרפתקאות: אם הייתם מגדירים את עצמכם כחובבי אדרנלין וריגושים, הסיור הזה מותאם במיוחד עבורכם. טרקים על פני שטח סלעי ומיוחד, חקר מערות לבה ומסע דרך כוחו הגולמי של הר געש פעיל הם חוויות שמשרתות את הרוח ההרפתקנית של כל הרפתקן. 

חובבי כושר: הטיול מתאים מאוד לאנשים שנהנים מפעילות גופנית ומלהיות בחוץ. היבט הטרקים של הסיור מאתגר ומתגמל כאחד, מתאים למי שנמצא במצב גופני טוב ונהנה מטיולים.

משפחות עם מתבגרים: למשפחות עם ילדים גדולים שמתעניינים בטבע, מדע או הרפתקאות, סיור זה מספק חוויה מלמדת ומרגשת. זוהי דרך מצוינת למשפחות להתגבש על רקע הרפתקה משותפת וייחודית כל כך.

חובבי גיאולוגיה ווולקנולוגיה: לאלו שמוקסמים ממדע הרי געש ותצורות גיאולוגיות, הר אטנה מספק מעבדה חיה ותוססת. הסיור מציע תובנות על פעולתו של אחד מהרי הגעש הפעילים בעולם, מה שהופך אותו לביקור חובה עבור חובבי גיאולוגיה.

כל מטייל שרוצה לצאת להרפתקה ייחודית ובלתי נשכחת: אם אתם מחפשים להוסיף משהו באמת ייחודי ובלתי נשכח למסלול הטיול שלכם, הגעתם למקום הנכון. בכל זאת, לא בכל יום זוכים ללכת על הר געש פעיל ולחקור מערות לבה ייחודיות. 

מידע פרקטי

משך הסיור: כ-5.5 שעות.

עלות הסיור: €59.00 למשתתף.

יש להזמין את כרטיסי הסיור מראש!

שפת הסיור: אנגלית ואיטלקית.

הסיור מתקיים בקבוצות קטנות של עד 10 משתתפים. 

יש להגיע עם נעלי הליכה.

נקודת המפגש הינה כיכר Piazza Paolo Borsellino שבעיר קטניה, בסמוך לסניף מקדונלדס המרכזי.

כתובת נקודת המפגש: Via Alcalà, 13/15, 95129 Catania CT.

סיורים נוספים בהר הגעש אטנה

אז אם מתחשק לכם להרגיש ליום אחד כמו אינדיאנה ג'ונס, אם אי פעם תהיתם איך זה ללכת על הירח, אבל טיול בחלל אינו עומד בתקציב שלכם, הסיור הזה הוא בדיוק בשבילכם. אז הצטיידו בנעלי הליכה, זכרו להטעין את המצלמה והתכוננו להרפתקה בלתי נשכחת, מסע דרך ליבת הר הגעש הפעיל באירופה. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן