סיציליה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה

המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה

Regional Museum of Messina

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה

Interdisciplinary Regional Museum of Messina

בלב עיר החוף התוססת של סיציליה, מסינה, שוכן לו המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה (MUME), ניצב כפנינה תרבותית שרק מחכה להתגלות. המוזיאון הזה הוא מקום שבו ההיסטוריה שרה, רוקדת, הכל צבעוני ומפואר כל כך. מדובר על מכונת זמן, מסע שייקח אתכם לגלות את נשמתה האמנותית והתרבותית של מסינה. המוזיאון האזורי הוא למעשה המוזיאון הגדול ביותר בדרום איטליה, משתרע על שטח אדיר ומכיל לא פחות מ-7,800 יצירות אמנות ומיצגים. 

המוזיאון בכמה מילים…

המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה (MUME) הוא מוסד תרבותי שממוקם בעיר מסינה, בקצה הצפון-מזרחי של סיציליה. כפי שהשם מרמז, המוזיאון אינו מוגבל לנושא יחיד או עידן בודד, ובמקום זאת, הוא מציע אינספור תערוכות שנוגעות בתחומים שונים ובעולמות רבים. המוזיאון הייחודי ממזג עולמות כמו אמנות, היסטוריה, ארכיאולוגיה ומדע, ומספק מבט מקיף ורב-גוני על המורשת התרבותית העשירה של האזור.

האוספים של MUME משתרעים על מגוון רחב של תקופות וסגנונות, החל מחפצים עתיקים שחושפים את חייהם ומנהגיהם של הציוויליזציות המוקדמות בסיציליה, ועד לאמנות הרנסנס והבארוק שמשקפת את האבולוציה האמנותית של האזור. המוזיאון גם חובק אמנות וטכנולוגיה עכשווית, מציג יצירות מודרניות ותערוכות אינטראקטיביות שמערבות מבקרים בכל הגילאים.

המוזיאון משמש לא רק כשומר העבר אלא גם כמרכז חינוכי ותרבותי. הוא מארגן באופן קבוע סדנאות, הרצאות ואירועים שמטרתם לקדם הבנה והערכה עמוקה של המורשת המגוונת של סיציליה, והוא שם לעצמו למשימה לחשוף את באי המקום לעולמות ההיסטוריה, האמנות והמדע של האזור.

הרעיון שמאחורי המוזיאון הבינתחומי

בממלכת סיציליה שטופת השמש, ששוכנת על חופי הים התיכון, שוכנת לה העיר מסינה. עיר זו, ספוגה בהיסטוריה ומבולבלת ברוחות של אינספור תרבויות – יוונית, רומית, ביזנטית, ערבית ונורמנית – הייתה פסיפס של אמנות, מדע וסיפורים. בין הרחובות התוססים והלחישות העתיקות שלה, נולד לו חזון להקמת מקלט ייחודי של תרבות והיסטוריה: לימים המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה, או בקיצור, ה-MUME.

הסיפור שלנו מתחיל בעקבות טרגדיה גדולה – רעידת האדמה ההרסנית של שנת 1908, אשר הותירה את העיר מסינה בחורבות. מתוך האפר הנורא ביקשו תושבי העיר לא רק לבנות מחדש את עירם אלא גם לשמר ולחגוג את מורשתם העשירה. על המשימה מופקדת אקדמיית התרבות והאמנות של מסינה, ה-Accademia Peloritana dei Pericolanti, שמחליטה להקים את המוזיאון התוסס והצבעוני.

מה שהתחיל כמשכן צנוע לאמנות, עם כמה אוספים פרטיים וכמה ציורים בודדים הפך למתחם אדיר ובו יצירות של אמנים בעלי שם עולמי כמו קאראווג'ו, אנטונלו דה מסינה ופרנצ'סקו לורנה.

בתוך האולמות המקודשים של המוזיאון, המבקרים מוצאים את עצמם במסע בזמן. מערי הבירה הביזנטיות המורכבות והשערים המשוחזרים של מסינה הישנה, ועד ליצירות המופת המדהימות של קאראווג'ו, שמהדהדות את מעמקי הרגש האנושי ואת משחקי האור והחושך. כאן אפשר להביט בשלווה של אמא מריה עם ישו התינוק, שפוסלה בידיהם של פרנצ'סקו לורנה ואנטונלו גאגיני, כל יצירת אמנות כאן היא נרטיב אילם של העבר.

אבל המוזיאון הוא לא רק שומר העבר, אלא מגדלור של חקר בין-תחומי, ממלכה שבה אמנות נפגשה עם מדע, וההיסטוריה משוחחת עם ההווה. תערוכות אינטראקטיביות מפיחות חיים בתקופות עברו, והאוסף המתפתח ללא הפסקה ממשיך לשזור חוטים חדשים אל תוך השטיח העשיר של התרבות הסיציליאנית.

וכך, המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה ממשיך במסעו, לא רק כמאגר של חפצים, אלא כמספר סיפורים, מחנך ושומר ההיסטוריה, מזמין את כולם לקחת חלק בסיפורו הנצחי.

תערוכות המוזיאון

המוזיאון האזורי הבין-תחומי של מסינה (MUME) ידוע בשל האוספים והתערוכות המגוונות שלו שמשתרעים על מגוון רחב של נושאים, משקפים את הפסיפס התרבותי וההיסטורי העשיר של האזור. האופי הבינתחומי של המוזיאון גורם לכך שהאוספים שלו אינם מוגבלים לתחום או תקופה בודדת, אלא מקיפים קשת רחבה של דיסציפלינות, כולל אמנות, היסטוריה, ארכיאולוגיה ומדע. הנה סקירה כללית של כמה מאוספי המפתח והתערוכות שתוכלו לצפות למצוא ב-MUME:

תרבויות עתיקות: המוזיאון מכיל אוסף משמעותי של חפצים מתרבויות עתיקות ששגשגו פעם בסיציליה, כמו היוונים והרומאים. אלה כוללים פסלים, כלי חרס, מטבעות וממצאים ארכיאולוגיים אחרים שמספקים תובנות על חיי היומיום, המנהגים וההישגים האמנותיים של החברות העתיקות הללו.

אמנות הרנסנס והבארוק: המוזיאון מתהדר במגוון מרשים של ציורים ופסלים מתקופות הרנסנס והבארוק. עבודות אלו מדגישות את העושר האמנותי של תקופות אלו בסיציליה, ומציגות את כישרונותיהם של אמנים מקומיים ואזוריים, כמו גם את השפעתן של תנועות אמנותיות אירופיות רחבות.

אמנות ותערוכות עכשוויות: ה-MUME משקף את האופי המתפתח של התרבות הסיציליאנית, ומקדיש מקום גם לאמנות עכשווית מודרנית. במוזיאון תוכלו למצוא ציורים מודרניים, פסלים ומתקנים של אמנים סיציליאניים ובינלאומיים כאחד. המוזיאון מארח לעתים קרובות תערוכות 'פופ אפ' שמעלות נושאים עכשוויים ומציגות ביטויים אמנותיים עכשוויים.

תערוכות אינטראקטיביות ומולטימדיה: כיאה למוזיאון בינתחומי מתקדם, המוזיאון מציג גם מגוון תערוכות אינטראקטיביות ומיצגי מולטימדיה. מיצבים מודרניים אלה מעסיקים את המבקרים ומציעים חוויה סוחפת יותר, מביאים לחיים אירועים היסטוריים, פרקטיקות תרבותיות ותופעות מדעיות. לעתים קרובות אלו כוללים צגים דיגיטליים, מסכי מגע אינטראקטיביים ואלמנטים אודיו-ויזואליים.

תערוכות ואירועים זמניים: המוזיאון מארח באופן קבוע תערוכות מתחלפות ואירועי תרבות שמשלימים את האוספים הקבועים של המקום. אירועים אלו יכולים לנוע ממופעי אמנות והצגות היסטוריות ועד לפסטיבלי תרבות וסדנאות חינוכיות, תוך הוספת אלמנט דינמי ומתפתח להיצע המוזיאון.

המאסטר-פיסס של המוזיאון- היצירות שאסור לכם לפספס

במהלך ביקורכם במוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה (MUME), יש כמה תערוכות ויצירות אמנות מרכזיות שאסור לכם פספס:

יצירות המופת של קאראווג'יו: המוזיאון הוא ביתם של כמה יצירות מופת של הצייר האיטלקי המפורסם קאראווג'יו (Caravaggio). בין הציורים שאסור לכם לפספס נמצאים ה-"The Adoration of the Shepherds" וה- The Raising" of Lazarus", שתי יצירות שצוירו בשנת 1609.יצירות אלו מדגימות את השליטה של ​​קאראווג'יו באור ובצבע, יחד עם תיאטרליות הסצנות שלו.

יצירותיו של אנטונלו דה מסינה (Antonello da Messina): אי אפשר להתעלם מיצירותיו של האמן הסיציליאני המפורסם, תושב העיר מסינה, אשר צייר כמה מציורי הרנסנס המרהיבים באיטליה ובעולם. במוזיאון תמצאו כמה מיצירותיו המובילות, ביניהן "סן גרגוריו פוליפטיק" (San Gregorio Polypthyc) או יצירת מריה הבתולה המפורסמת (Blessing Virgin Mary with Child). יצירות אלו הן דוגמאות מושלמות לאמנות רנסנס אותנטית, מציגות את ההבנה והעומק של אנטונלו דה מסינה בעולם הפסיכולוגיה והרגש.

פסליהם של פרנצ'סקו לורנה (Francesco Laurana) ואנטונלו גאגיני (Antonello Gagini): המוזיאון מציג פסלים של אמנים אלה מהמאה ה-15, ביניהם פסלה של האם מרים עם בנה התינוק ישו. פסלים אלה ידועים בתיאור הרכות שלהם, עם החיוכים העדינים וההבעות המפורטות.

מידע חשוב

כתובת המוזיאון: Viale della Libertà, 465, 98121 Messina ME.

שעות פתיחה: ימים שלישי עד ראשון בין השעות 9:00–19:00. סגור בימי שני. 

מיקום ודרכי הגעה: המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה (Interdisciplinary Regional Museum of Messina), ממוקם בעיר מסינה, בצפון העיר. אל המוזיאון ניתן להגיע בהליכה ממרכז העיר, בתחבורה ציבורית (אוטובוסים מקומיים) או במונית. ניתן כמובן להגיע גם ברכב.

כרטיסים: עלות כניסה למוזיאון הינה €13.00 למבוגר מעל גיל 18. הכניסה מתחת לגיל 18 הינה חינמית. 

מומלץ לרכוש את כרטיסי הכניסה מראש!

אז אם אתם מבקרים במסינה ומחפשים להוסיף קורט של תרבות ואמנות לחופשה שלכם, הגעתם למקום הנכון. המוזיאון הזה הוא קרנבל של תרבות, סימפוניה של פאר סיציליאני, ואם השמועות נכונות, המקום היחיד שבו היצירות של קאראווג'יו עשויות לקרוץ אליכם בחזרה. בין אם אתם חובבי אמנות, חובבי היסטוריה, או כל מי שמחפש להוסיף קצת צבע ועניין לחופשה הסיציליאנית שלו, המוזיאון האזורי הבינתחומי של מסינה מזמין אתכם למסע בלתי נשכח.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן