סיציליה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מוזיאון בלומו- Palazzo Bellomo Museum בסירקוזה

מוזיאון בלומו- Palazzo Bellomo Museum בסירקוזה

Palazzo Bellomo

עזרה עם תכנון החופשה בסיציליה?

מוזיאון בלומו- Palazzo Bellomo Museum בסירקוזה

בליבה של סירקוזה, עיר עשירה בהיסטוריה ושם נרדף לתרבות עתיקות, שוכן לו מוזיאון פאלאצו בלומו, קולוסיאום של אמנות והיסטוריה. המבנה המלכותי הזה, עדות לפאר הארכיטקטוני של סיציליה מימי הביניים, מציע פורטל לעבר, מזמין את המבקרים להיכנס אל עולם שבו אמנות והיסטוריה משתלבים זה בזה.

מוזיאון פאלאצו בלומו, שידוע בשמו הארוך- 'גלריית האמנות האזורית של ארמון פאלאצו בלומו של סירקוזה' (Galleria regionale di Palazzo Bellomo di Siracusa), שוכן בפסטורליות ובפאר בתוך מבנה מהמאה ה-12. הבניין המדהים הזה, שמציג אלמנטים ביזנטיים, נורמנים וערבים, משקף את הפסיפס התרבותי המגוון של סיציליה. במהלך מאות השנים עבר המבנה אינספור שינויים ווריאציות שונות, התפתח מבית אצולה למשכן של בישוף, ולבסוף למוזיאון היוקרתי שהוא כיום.

המוזיאון הוא חלק מנרטיב גדול יותר שמקיף את המורשת העשירה של העיר. סירקוזה, שהייתה פעם אחת הערים המשפיעות ביותר בעולם העתיק, מציעה רקע מפואר ועתיק שמעצים את הפיתוי של המוזיאון. הפאלאצו עצמו, עם חזית האבן המרוכבת והחצר האלגנטית שלו, עומד כתזכורת גאה לעבר ימי הביניים של העיר.

בתוך המוזיאון תמצאו אוסף מדהים של אמנות וחפצים שמשתרעים על פני מאות שנים. כל חדר, על תערוכותיו שנאספו בקפידה, מספר סיפור על האבולוציה האמנותית של סיציליה. היהלום שבכתר המוזיאון הוא ללא ספק יצירת 'הבשורה' (Annunciation) מאת אנטונלו דה מסינה (Antonello da Messina), יצירת מופת שכובשת את כל מבקרי המוזיאון בפרטים העדינים ובביטוי העמוק שלה.

מעבר לאוספיו, מוזיאון פאלאצו בלומו משמש כשומר הזהות התרבותית של סיציליה. זהו מקום שבו העבר נשמר ונחגג, מציע תובנות לא רק על ההישגים האמנותיים של האזור אלא גם על חיי היומיום של תושביו לאורך הדורות.

מוזיאון פאלאצו בלומו אינו רק יעד, זוהי חוויה, מסע בזמן שמעשיר את הנשמה ומצית את הדמיון. מיקומו בסירקוזה, עיר נצחית כמו האמנות שבה היא שוכנת, הופך את הביקור במוזיאון זה לפרק חיוני בסיפורו של כל מי שמבקש להבין באמת את הלב והנשמה של סיציליה.

סיפורו של מוזיאון בלומו

מוזיאון פאלאצו בלומו, עם נוכחותו המרשימה בלב ההיסטורי של סירקוזה, הוא אנדרטה שמציגה את ההיסטוריה הסיציליאנית במלוא הדרה. התכשיט הארכיטקטוני הזה מעיד על הגאות והשפל של תרבויות ותקופות, כל אחת שעברה דרך העיר הותירה חותם על קירות ומסדרונות המוזיאון.

מקורותיו של ארמון פאלאצו בלומו מתחילים אי שם במאה ה-12, תקופה שבה סיציליה הייתה כור היתוך של השפעות נורמניות, ביזנטיות וערביות. הפאלאצו, שנבנה תחילה כבית אצולה, עבר מספר שינויים במהלך מאות שנות קיומו, שינויים ששיקפו את הטעמים וההשפעות התרבותיות המשתנות של התקופות. המבנה עצמו מציג שילוב של סגנונות גותיים וערביים, עם רמזים לארכיטקטורה נורמנית. החזית שלו, מאופיינת בקשתות אבן מרשימות וחלונות אלגנטיים, מציעה נרטיב ויזואלי של העבר האקלקטי של סיציליה.

במאה ה-14, הפאלאצו הפך למשכנו של הבישוף של העיר סירקוזה. תקופה זו סימנה פרק חדש בתולדות המבנה, כאשר הוא הפך לחלק מחיי הדת והפוליטיקה של העיר. הבישופים שהתגוררו כאן במשך מאות שנים מילאו תפקיד מרכזי בעיצוב הנוף התרבותי של סירקוזה, השפיעו מכאן על אופייה של עיר הנמל הקסומה. 

המעבר של פאלאצו בלומו ממעון הבישוף למוזיאון היה תהליך הדרגתי שהחל במאה ה-19. מתוך הכרה בערכו התרבותי וההיסטורי של המבנה, נעשו מאמצים לשמר ולחדש אותו כמרחב שמוקדש לאומנויות ולהיסטוריה. בשנת 1948 הארמון פתח את שעריו באופן רשמי כגלריית אמנות, והחל בתפקידו החדש כשומר על המורשת האמנותית של סיציליה.

האוספים והתערוכות של מוזיאון פאלאצו בלומו

מוזיאון פאלאצו בלומו הוא אוצר של אמנות והיסטוריה. האוספים שלו, מגוונים ועשירים, משתרעים מהתקופה הביזנטית ועד למאה ה-18, מציעים מסע מרתק דרך האמנות והתרבות הסיציליאנית לאורך דורות.

אוסף המוזיאון הוא עדות לעושרה האמנותי של סיציליה, והוא מקיף מגוון רחב של יצירות אמנות, מציורים ופסלים ועד לטקסטיל ואומנויות דקורטיביות. כל יצירה באוסף המפואר הזה מספרת סיפור ייחודי וחושפת תובנות על המרקם הדתי, החברתי והתרבותי של סיציליה.

היהלום שבכתר: 'הבשורה' של אנטונלו דה מסינה

בליבו של המוזיאון נמצאת יצירת 'הבשורה' (Annunciation) מאת אנטונלו דה מסינה (Antonello da Messina),יצירת מופת של אמנות הרנסנס האיטלקית. ציור זה מהמאה ה-15, ידוע בדיוק יוצא הדופן שלו ובעומק הרגשי המדהים שלו. משחקי האור והצל, בשילוב עם התיאור המיומן שלו של דמות האדם, הופכים את הציור הזה לאחת מיצירות האמנות המפורסמות באיטליה. 

פלאי פיסול

המוזיאון מתהדר גם באוסף מרשים של פסלים, החל מתשמישי קדושה מימי הביניים ועד לפסלים בארוקיים מרהיבים. הפסלים, שעשויים מחומרים כמו שיש, עץ ושנהב, מציגים את המיומנות והיצירתיות של אמנים סיציליאנים ומספקים פרספקטיבה תלת מימדית על האבולוציה של סגנונות וטכניקות אמנותיות באי.

אומנויות דקורטיביות וחפצי יומיום

מעבר לציורים ולפסלים המפוארים, המוזיאון מכיל גם אוסף נרחב של אומנויות דקורטיביות- קרמיקה, טקסטיל וחפצים יומיומיים שמציעים הצצה לחיי הבית של הסיציליאנים לאורך ההיסטוריה. פריטים אלה, שלעתים קרובות מוזיאונים וגלריות אמנות בוחרים להתעלם מהם, הם כל כך חיוניים בהבנת האסתטיקה היומיומית והפרקטיקות התרבותיות של אותה תקופה, ולכן המוזיאון בוחר לחלוק להם מקום של כבוד. 

חלון לאמנות ביזנטית ונורמנית

מוזיאון פאלאצו בלומו מכיל גם יצירות משמעותיות מהתקופות הביזנטית והנורמנית, משקפים את מעמדה של סיציליה כצומת דרכים של תרבויות. יצירות אלו מדגישות את ההשפעה המורכבת של השפעות אמנותיות מזרחיות ומערביות על האי.

אוסף שמספר על היסטוריה

כל חדר במוזיאון, על יצירותיו שנבחרו בקפידה, מספר פרק מההיסטוריה של סיציליה. מהאמנות הדתית הקודרת של ימי הביניים ועד לפסלי הבארוק המפוארים, אוסף המוזיאון הוא מסע בזמן. המוזיאון לא רק מציג את ההישגים האמנותיים של סיציליה אלא גם משקף את ההיסטוריה הסוערת של האי, כזו שמסומנת על ידי כיבושים, חילופי תרבויות ופריחה אמנותית.

מידע פרקטי למבקרים

מיקום

מוזיאון פאלאצו בלומו (Galleria regionale di Palazzo Bellomo di Siracusa) ממוקם בעיר ההיסטורית סירקוזה, בחוף המזרחי של סיציליה.

המוזיאון ממוקם בלב האי ההיסטורי אורטיג'ה, המרכז העתיק של העיר סירקוזה. האי אורטיג'ה הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ידוע בהיסטוריה העשירה שלו ובארכיטקטורה המדהימה שלו. המוזיאון מוקף ברחובות צרים וציוריים ונמצא בסמוך לקתדרלת סירקוזה וחופי הים המדהימים של האזור.

כתובת המוזיאון: Via Capodieci, 14, 96100 Siracusa SR.

כיצד מגיעים?

מחוץ לסירקוזה: לסירקוזה תחנת רכבת עם קישורים לערים מרכזיות בסיציליה, ביניהן קטניה ופלרמו. הנסיעה ברכבת מציעה נופים יפים של האזור הסיציליאני. כמו כן ניתן להגיע באוטובוס לעיר מערים מרכזיות בסיציליה, ואם אתם נוהגים ניתן כמובן להגיע גם ברכב מכל רחבי האי.

מסירקוזה: אם אתם נמצאים בעיר סירקוזה, הדרך הטובה ביותר להגיע למוזיאון היא ברגל, במיוחד אם אתם שוהים באזור האי אורטיג'ה. המרכז ההיסטורי ידידותי להולכי רגל, והליכה מאפשרת לכם ליהנות מהקסם של הרחובות העתיקים. אם אתם שוהים מחוץ לאורטיג'ה, אוטובוסים מקומיים משרתים את המרכז ההיסטורי. בדקו את לוחות הזמנים והמסלולים העדכניים ביותר עבור האפשרויות הנוחות ביותר.

כרטיסי כניסה

 כניסה למוזיאון עם מדריך אודיו מרתק תעלה €11.00 למבוגר. הכניסה חינם מתחת לגיל 18. ניתן לרכוש מדריך אודיו למבקרים מתחת לגיל 18 בעלות של 3 אירו.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש!

חניה: אם אתם נוהגים, שימו לב שהחנייה באורטיג'ה עשויה להיות מוגבלת. רצוי לחנות באזורים ייעודיים מחוץ למרכז ההיסטורי וללכת ברגל או לקחת שאטל למוזיאון.

שילוב הביקור שלכם: מיקומו המרכזי של המוזיאון באורטיג'ה מקל על שילוב הביקור שלכם עם אטרקציות אחרות, כגון קתדרלת סירקוזה, מקדש אפולו וטיילות החוף.

לסיכום, מטיילים יקרים, אם מסעותיכם יובילו אתכם לחופי סיציליה שטופי השמש, אל תדלגו על מוזיאון פאלאצו בלומו. כן, הפיצה בסיציליה משנה חיים והחופים הם כמו גלויות חיות, אבל בואו נודה בזה- התרבות האיטלקית מענגת לא פחות מאלו. במוזיאון פאלאצו בלומו הגדול שבסירקוזה העבר לא רק לוחש, אלא שר אופרה באוזניכם, ואין מקום טוב יותר לחוות את הפסיפס הרב תרבותי של סיציליה מאשר ממש כאן. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן